31 augustus 2025
Omdat Ter Weijde 50 jaar bestaat, zetten we elke nieuwsbrief leden in het zonnetje.
Dit keer onze nieuwe voorzitter Joost Brooijmans. Natuurlijk stellen we de vier vragen die we in elk interview stellen, maar we gaan ook wat dieper in op het voorzitterschap.
Even voorstellen:
Joost is samen met zijn vriendin Kelly sinds 2019 lid van onze club. Eerst tennislid en toen padel. Kelly en Joost wonen samen en hebben een hond, genaamd Oakley: ‘Van de skibrillen… We kennen elkaar van de wintersport en we hadden de naam al negen jaar eerder dan we de hond kregen…’, vertelt Joost lachend.
Voor zijn werk doet Joost iets met specialistische kozijnen, een ingewikkeld verhaal waar we hier maar niet over uitweiden.
Verbondenheid met de club
Kelly en Joost zijn lid geworden door de open dag die toen georganiseerd werd: ‘In maart zijn we vanuit Utrecht hier komen wonen en op 1 april waren we bij Nancy ingeschreven, met korting!’. Ook al was De Doelen dichterbij, Ter Weijde was een bewuste keuze. Daarin speelde de gezellige sfeer op de open dag mee en ook de mogelijkheid om te tossen. En ook al was de toss niet van zo’n hoogstaand niveau als ze gewend waren bij hun Utrechtse club, het was wel een mooie manier om mensen te leren kennen. Mensen die al jaren spelen bij de club en je er alles over kunnen vertellen. Zo rolden ze in het verenigingsleven van Ter Weijde, gingen competitie spelen en deden mee aan de clubkampioenschappen.
In de groepjes waar hij veel mee speelt of heeft gespeeld, voelt hij grote verbondenheid. Ook vindt hij het fijn om buiten te sporten. Inmiddels is Joost geswitcht van tennis naar padel. De belangrijkste redenen: ‘dynamiek, snelheid en op een tactische manier druk opbouwen’.
Hoe zie je je rol als voorzitter?
Tja en de vraag waar we allemaal benieuwd naar zijn:
Wat maakt dat je voorzitter wilde worden en hoe zie jij je rol als voorzitter?
Wellicht dat niet iedereen het weet, maar Joost zit al enkele jaren in de bouwcommissie voor de nieuwe padelbanen. Hij is gestrikt door Rob Valkonet: ‘Rob zei: het is gewoon een beetje kopiëren en plakken van de eerste twee banen…. Nou bedankt Rob’.
Maar inmiddels zitten we bijna aan het eind van de rit. Elke keer zijn er verrassingen en kost het veel meer tijd dan gedacht. ‘Maar ik ben eraan begonnen, dus zal het ook afmaken. We zitten nu in de eindstrijd’. Met een achtergrond in de bouw is het ook best een logische keuze. En tja dan is het nog maar een kleine stap naar voorzitter, aangezien het contact met de gemeente over de padelbanen ook de grootste taak van onze oud-voorzitter Liesbeth was.
Maar eigenlijk moet je volgens Joost vol gaan voor het voorzitterschap. Daar heeft hij nu niet altijd de tijd voor met een drukke baan. Daarom is zijn voorzitterschap ‘ad interim’. Hij doet wat hij kan in de tijd die hij heeft. Een goede balans is daarbij het sleutelwoord.
Joost heeft naast de uitbreiding van de padelbanen nog twee belangrijke speerpunten:
Het eerste speerpunt is de communicatie met de leden. Dit gaat om de communicatie naar startende leden, naar vrijwilligers, commissies en verbinding tussen tennis en padel.
Het tweede punt richt zich op het optimaliseren van de processen. Je kunt denken aan het verbeteren van het inschrijvingsproces rond de bardiensten, het werken met community’s bij tennis en padel, een officesysteem voor de hele vereniging, een ladder voor tennis en afspraken rond introducés verhelderen en werkbaar maken enz. Waar het eenvoudiger kan, is het het streven om het ook eenvoudiger te maken.
Kun je ons nog een leuke herinnering of anekdote vertellen?
Helaas onze voorzitter geeft niets smeuïgs over zichzelf prijs, wel over zijn teamgenoot: ‘Nadat we kampioen waren geworden, zijn we de stad ingegaan en hij stapte aan de ene kant op zijn fiets en lazerde er aan de andere kant weer af’.
Verder heeft Joost bijzondere herinneringen aan de coronatijd. Tennis was een van de weinige sporten die al beoefend mocht worden en dat gaf een speciale sfeer. Er was een gevoel van verbondenheid dat je samen kon tennissen en dat je toch ook nog competitie kon spelen.
Wat vind je mooi aan de club?
Joost geeft daar direct antwoord op: ‘Het down-to-earth-karakter. Lekker zijn wie je bent,
beetje geinen. Ik heb me nooit anders voor hoeven doen dan ik ben. Flauwe grappen maken, ook op bestuursniveau’. Joost komt graag binnenwandelen. Ter Weijde is een plek waar je kennissen en vrienden tegenkomt om mee te kletsen en te sporten. ‘Je blijft snel langer hangen, het is eigenlijk een sportief buurthuis…’.
Joost op zoek naar balans
Nieuwscategorieën Padel
Sportlaan 17
4102 HM Culemborg
40156031